Sites du Groupe |
Groupe Trévi
Index Verkoop en verhuur Nieuwbouw Privatief beheer Syndicus diensten Bedrijfsvastgoed S.I.R.E Invest TREVI lijfrente TREVI Expertise Groep TREVI TREVI Partners
Groep TREVI
Details over de groep
Kerncijfers
Management
Aandeelhoudersstructuur
Geschiedenis
Andere info
Nieuws
Pers
Werken bij TREVI
TREVI-index
De TREVI-index - Bronnen en methodes

1. De residentiële vastgoedmarkt opvolgen

Het is niet makkelijk om databanken samen te stellen die een overzicht geven van de transactieprijzen op de Belgische, residentiële vastgoedmarkt. Te midden van alle beschikbare bronnen, vinden we zelden bronnen die tegelijkertijd:

- Krachtige systemen voor gegevensverzameling aanbieden

- Gebaseerd zijn op een voldoende representatieve selectie

- Volledige gegevens verschaffen over de kenmerken van de verhandelde panden
échangés

- En informatie geven om een realistisch beeld te krijgen van de recente marktsituatie

2. De beschikbare bronnen voor de opstelling van een barometer

Om te weten welke statistische bronnen een beeld kunnen geven van de residentiële vastgoedmarkt, is het interessant om de overdracht van een woning op te delen in vier fases: aanbieding van de woning, ondertekening van het verkoopcompromis, ondertekening van de notariële akte en tot slot registratie van de overdracht in de registers van de kadastrale administratie (grafiek 1)

- Dankzij zijn originele systeem voor de verzameling van informatie over de prijzen en kenmerken van panden, krijgt de Groep TREVI meer inzicht in de eerste twee fases van het verkoopproces;

- De studies op basis van de notariële aktes worden uitgevoerd in de derde fase van de overdracht: bij de ondertekening van de notariële akte. Tussen de aanbieding van het pand en de effectieve transactie zijn drie tot vier maanden verstreken, dus een groot deel van de informatie is niet meer up-to-date;

- Bijna een jaar na de start van het verkoopproces wordt de overdracht afgesloten met de registratie in de registers van de administratie.

Tussen de talrijke beschikbare bronnen, baseert de TREVI-index zich op gegevens waarmee de nieuwste ontwikkelingen in de Belgische vastgoedconjunctuur geanalyseerd kunnen worden. De index die wordt voorgesteld in trimester t heeft betrekking op de marktsituatie tijdens trimester t- 1 op basis van een ruime selectie

3. Geografische dekking en omvang van de selectie

De Groep TREVI verzamelt gegevens over 7.500 aangeboden panden in heel België om een goede geografische dekking te verzekeren. Met deze ruime selectie willen we het kwaliteitseffect beperken dat een vertekend beeld zou kunnen geven bij de berekening van de index.

De kwaliteitsfactor en afwijkende waarden worden impliciet binnen de perken gehouden door uit te gaan van de homogeniteit van de panden die in de loop der tijd op de markt aangeboden worden en door gebruik te maken van een aanzienlijke hoeveelheid gegevens. De TREVI-index is gebaseerd op een vaststelling van de prijzen in elk marktsegment per Belgische provincie.

TREVI-Index
TREVI-Index 111,02
December 2011  
Laatste Nieuws
18/01/2012
TREVI vastgoed index op 31 december 2011: Belgisch residentieel vastgoed houdt koers in de storm !
+ meer info
10/01/2012
Voor de Trevi-Groep werken ? Trevi werft aan!
+ meer info
09/01/2012
Laura Beyne is de nieuwe Miss Belgïe 2012, ze werkt bij Trevi Services !
+ meer info
Populairste links:   Nieuwbouw   -   TREVI Media
GROEP TREVI - Rue J. Hazardstraat 35 - Bruxelles 1180 Brussel - Tel. +32.2.343.22.40 - Fax +32.2.343.67.02 -
Respect van de persoonlijke levenssfeer   |   Gebruiksvoorwaarden   |   Wettelijke informatie   |   Website by Zero-Gravity   |   © 2008 TREVI
Luxemburg Belgiê Groupe Trevi Groupe Trevi